Porażka na otwarcie rundy wiosennej

• autor: jaroczaszyn11, 2013-04-14 17:18

" Victoria " Pakoszówka - LKS Czaszyn 4:0

Po raz pierwszy nasza drużyna rozegrała mecz rundy rewanżowej sezonu 2012/2013. Rywalem była " Victoria" Pakoszówka, która przed tygodniem rozegrała mecz zwyciężając " ULKS Gimball" Tarnawa w stosunku 4:1. Mecz rozpoczął się od przewagi rywala , który dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie stwarzał sytuacji strzeleckich . Gra toczyła się w pierwszych minutach w środku boiska. Wysokim pressingiem " Victoria" od pierwszych minut chciała zepchnąć LKS do defensywy ale piłkarze nie dali sie. Po paru minutach obraz gry się uspokoił, i do głosu coraz częściej dochodził LKS Czaszyn. W bardzo dogodnej sytuacji znajdują się napastnik i pomocnik LKS-u, ale niestety ich strzały albo są zbyt słabe, albo niecelne. Ataki Pakoszówki były rozbijane przed 20 metrem pola karnego. Dopiero celny strzał w bramkę naszej drużyny Pakoszówka oddaje w 32 minucie . Po błędzie i złym wybiciu obrońcy napastnik "Victorii" spadając na murawę z 15 metrów prawą nogą po długim rogu pokonuje naszego bramkarza, który w tyj sytuacji był bezradny. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na LKS. 3 minuty póżniej powinien być remis. Nasz zawodnik dostaje prostopadłą piłkę i mija bramkarza,ale niestety sędzia liniowy dopatruje się pozycji spalonej i akcja zostaje przerwana, co wzburza w drużynie LKS-u wiele kontowersji. Nawet zawodnik Pakoszówki"przyznał "się, że nie było spalonego i powinna paśc bramka dla LKS-u. W 36 minucie drugi strzał oddają zawodnicy "Victorii", ale piłka mija słupek bramki strzeżonej przez naszego bramkarza. Bramkarz Czaszyna interweniując przy tym strzale upadając na rękę nabawił się grożnej kontuzji. Jak się okazało po meczu ma on złamaną rękę w łokciu i został założony mu gips. Miejmy nadzieje, że szybko wyzdrowieje i pomoże kolegom z drużyny w walce o utrzymanie się w " B" klasie. Bramkarz do końca pierwszej połowy przez kilka minut bronił ze złamaną ręką. Po pierwszej połowie LKS Czaszyn oddał więcej strzałów niż gospodarze , ale jeden błąd w defensywie sprawił, że to "Victoria" prowadziła 1:0 po 45 minutach gry.

Od drugiej połowy w naszej drużynie zaszła zmiana za kontuzjowanego zawodnika wchodzi rezerwowy bramkarz. Do 60 minuty obraz gry jest wyrównany. Niestety naszemu zespołowi zaczęło brakować sił i było widać coraz to większą przewagę gospodarzy. W 65 minucie nasz zawodnik w środku pola traci piłkę i rywale wychodzą z kontrą 4 na 2 i zdobywają drugą bramkę w meczu. Zmęczenie w naszej drużynie tak zmobilizowało " Victorię ", że teci wyczuli moment żeby dobić LKS, i tak w 74 minucie tracimy 3 bramkę. Niespeła 8 minut póżniej Pakoszówka strzela 4 bramkę pieczętując wygraną. Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie.Druga osłona i i ostatnie 30 minut była dużą przewagą graczy " Victorii ". W trakcie 2 połowy trener na murawę desygnował do gry 4 piłkarzy, ale nie zdołali oni odmienić losów spotkania. Brak siły i wytzymałości naszego zespołu i zawodników była główną przyczyną porażki. Miejmy nadzieje, że w kolejnym meczu LKS Czaszyn pokaże wole walki i charakter i podniesie się po tej porażce. Gratulujemy zwycięstwa" Victorii" Pakoszówka i życzymy powodzenia.