Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej LKS CZASZYN

1. Treningi.

2. Sparingi .

3. Transfery.

1. Drużyna LKS CZASZYN rozpoczęła treningi na początku stycznia. Treningi odbywały się 2 razy w tygodniu na hali sportowej w Czaszynie. Frekwencja klubu nie zawsze była taka jaką by mógł sobie życzyć trener , ale ze względu na różne przyczyny nie każdy mógł w pełni dobrze się przygotować do sezonu.

2. W trakcie przygotowań drużyna rozegrała kilka sparingów na hali sportowej. Drużynami, z którymi mierzył się LKS były: ;Gabry Łukowe, Drewiarz Rzepedz oraz Szarotka Nowosielce. Wyniki tych sparingów były hokejowe .Kulmulacją tych sparingów były zawody o " Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz" w halowej piłce nożnej, które odbyły się 9 marca br. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Zagórzu. Wyniki drużyny niestety nie były rewelacyjne.

Wyniki turnieju o Puchar Burmistrza:

LKS Czaszyn - UKS Gimball Tarnawa  0 : 1

LKS Czaszyn - LKS Gabry Łukowe        1 : 6

LKS Czaszyn - LKS Gimball Tarnawa    1 :1

LKS Czaszyn - MKS Osława Zagórz      1 : 2

LKS Czaszyn - LKS Juwentus Poraż      0 :2

W końcu drużyna doczekała się sparingu na świeżym powietrzu. Pierwszy sparing rozegrany został na sztucznej murawie w Pakoszówce , rywalem z ligowej tabeli ULKS Czerteż.

LKS Czaszyn - ULKS Czerteż 2 : 4

Pierwsza połowa należała do naszego zespołu , która strzeliła 2 bramki tracąc 1 . Niestety w drugiej brakło nam sił i stroną dominującą jest Czerteż, czego efektem są 3 strzelone bramki naszemu zespołowi. W drużynie zadebiutowało kilku młodych i przyszłościowych piłkarzy , którzy obecnie występują w druzynie UKS Gimball Tarnawa w juniorach i tramkarzach. Miejmy nadzieję, że w przyszłości dołączą do naszego zespołu i wzmocnią rywalizację w klubie na przyszły sezon.

Kolejnym meczem kontrolnym był wyjazd do Olszanicy. Wynik spotkania to 4 : 1 dla naszej drużyny. Z każdym kolejnym meczem zespół coraz lepiej się rozumiał i zgrywał.

LKS Czaszyn - Olszanica 4 : 1

Kolejnym sparingpartnerem była liderująca drużyna " C " klasy Drewiarz Rzepedz. mecz został rozegrany na sztucznej murawie w Lesku. Przeciwnik okazał się wymagający, który sprawdził przygotowanie naszego zespołu do sezonu.

LKS Czaszyn - Drewiarz Rzepedz  2 : 4

Wynik spotkania mógł zakonczyć się większą ilością strzelonych bramek jak dla jednej i drugiej drużyny, ale skuteczność w obydwóch zespołach szwankowała.

Podsumuwując te sparingi nie liczył się wynik ostateczny , ale zgranie zespołu i wytrzymałość kondycyjna całej drużyny. niestety ze względu na remont płyty stadionu w Czaszynie zawodnicy nie mieli treningów na murawie. Mecze kontrolne tak na prawdę były treningami wytrzymałościowymi i kondycyjnymi. Ale miejmy nadzieję, Ze w czasie sezonu od samego początku gra naszego zespołu będie wyglądać bardzo dobrze , a co za tym idzie wyniki edą satyfakcjunujące dla kibiców, żarządu i samych zawodników.

3. Odnośnie spraw transferowych.

Bardzo dobrze do drużyny wkomponował się nowy zawodnik pozyskany z " Victorii Pakoszówka" Sebastian Wielobób, który może grać na pozycji obrońcy lub środkowego pomocnika .

Do zespołu dołączyło również 2 zawodników: Krzysztof Klimkowski - napastnik { poprzedni klub " Victoria Pakoszówka"} , nie grał przez pół roku.; Tomasz Porada - pomocnik , również od dłuższego czasu nie występował nigdzie .

Z wypożyczenia do klubu wrócili:

- Marcin Osenkowski- napastnik { powrót z " Gabry Łukowe"}

- Marcin Inglot - bramkarz { "UKS Gimball Tarnawa"}

Podsumuwując ruchy transferowe klubu miejmy nadzieję, że nowi zawodnicy pomogą całej drużynie o jak najlepsze miejsce w " B " klasie i walkę o utrzymanie.

Wszystkie mecze w roli gospodarza drużyna LKS Czaszyn rozegra na stadionie w Łukowym .

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecze.